מיכל מים בנפח 200 מ"ק הוצב היום בבית אלפא. המיכל החדש מכפיל את נפח האגירה הפעיל של מי השתייה שלנו מ-200 מ"ק שהיה במשך כ-60 שנה ל-400 מ"ק.
בגלל הגדלת הצריכה בקיבוץ בשנים האחרונות נוצרו בעיות קשות של אספקת מים  יומית ושעתית לקיבוץ, והיו הפסקות מים רבות בעיקר בקיץ. צריכת המים השוטפת בשעות השיא הגיעה ל150 מק"ש.  
  כאשר האוגר הקטן המצוי בבריכה לא הספיק להתמלא במהירות הדרושה. בכל המשקים בסביבתנו (כולל חפציבה) בריכות המים הן של 500 מ"ק לפחות ורק בבית אלפא בריכת הבטון שהוקמה לפני 60 שנה, בשנת 1947, היא בנפח 250 מ"ק (200 תפעולי). עלות בריכה חדשה מבטון היא 500000 – 800000 ₪.
חיפשנו ומצאנו אפשרות, לקנות מיכל מי שתייה משומש מפיברגלס, בנפח של 200 מ"ק במצב מצוין, שהיה במפעל שפורק בעפולה. המחיר היה אטרקטיבי וכלל הובלה והצבה במקום שרצינו באחריות ושלמות. לאחר שניר פיבניק ופסח נסעו לבדוק את ה"סחורה" והמליצו על המיכל, ולאחר התייעצות עם מתכננים, סוכם על העסקה.  
  מבצע העברת המיכל היה מסובך ומשולב עם ליווי כוחות משטרה בגלל הרוחב הגדול של  המיכל 6 מ', שתופס את כל רוחב הכביש.  בגלל הביקור של נשיא ארה"ב - בוש דחתה המשטרה את ההעברה בשבוע.
אתמול בלילה הועבר המיכל מעפולה לבית אלפא ללא תקלות והציוד עם המיכל והנהגים, שכלל: שתי מכוניות תובלה עם מנוף נשארו ללון.עכשיו היה דרוש לפנות את כל המכשולים בקטע שלנו, שעבר בכביש המזרחי ובכביש הגלבוע. החשמלאים הסירו את חוטי החשמל שהפריעו, יוסי סיוון חתך את הענפים  במקומות צרים ועל כל הפרויקט ניצח פסח  
  אשר גם הכין לפני שבועיים את המשטח לקבלת המיכל לפי התוכנית.עד הצהרים הגיע המיכל למקומו החדש, סמוך לבריכת המים הקיימת, והוצב במקומו בדייקנות ובשלמות.
ראויים לציון מיוחד אנשי הצוות המקצועיים שהפעילו את המכוניות והמנופים וכן את פירוק והרכבת החלקים שפורקו מהמיכל בזמן העברתו.  
  עתה נותר לגמור את הצבת האביזרים וסגירת האזור של המיכל בגדר, למניעת גישה חופשית למיכל מי השתייה שלנו. כל הציבור מתבקש להימנע מגישה למיכל, מטיפוס עליו וממגע כלשהו במיכל וחלקיו

 

שאוליק

15.01.08

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן