דברי פרידה של מירי גדיש מבני הנעורים
נעים להרהר ולהביט לאחורואתכם נערות ונערים לזכור.ומותר לגלות ולומר לכם בוגרים ובוגרות ?נעים ונחמד לראותכם כבר גדולים.זה לא קל ולא פשוט לחנך נערים ונערות,להבין כמה טוב להיות ידידים,מה חשוב להבין אחרים ונחוץאם חיים בקבוצה וחיים בקיבוץ.רציתי מאוד ברצינות שתוכלולאהוב כל אחד כמות שהוא.שתדעו אחד לשני לוותרכי רק כך אפשר יחד להסתדר.ולכן לראותכם עושה טוב על הלבוהיה טוב יותר לו הייתם עוזרים יותרזה לזה, ויודעים להתחשב.גם אם "יוצא" להתווכח,או בפה להעליב, במילים לא יפות,הרי שלפעמים ביניכם קיימת גם הבנה וידידות,רב הרצון הטוב ורבה הנכונותוזה מאוד יפה, ומותר להגידשככה תמשיכו ויהיה טוב תמיד.ועוד משהו חשוב רציתי לומר:גם אם כעסתי פעמים אין מספר,הרי שאהבתי אתכם, ועוד איך!ואיכפת היה לי שהמועדון יתפקד כראוי,כי מי שממש ממש אוהב ואיכפת לו כל כך,לפעמים כועס ומעיר, אך זה בא מהלב.ועתה הגיעה שעת הפרידהאחרי שבע שנים בגלגולים שונים, ממוסד "גלבוע"ועד "גאון הירדן", בקשרים כאלה ואחרים.אני מאחל לכם המשך פורה, מעניין ונעיםעם הצוות החדש.
לערבה, המדריכה החברתית ? תודה רבה על התקופה היפה והנעימה בה עבדנו יחד. נהניתי לשבת אתך ולדבר על הפעילויות, המועדון והחבר'ה. את ידעת להתקשר אל החבר'ה, להקשיב, לסייע ולעזור במקום הנכון, במידה המתאימה. שיהיה לך רק טוב בכל מקום בו תהיי ושמרי עמנו על קשר.לשחר ולתמר ? המדריכות הממשיכות ? שיהיה לכן כוח התמדה ורצון להשקיע, להשפיע, ולהקשיב לנערים ולנערות.
לרחל'ה פלד ? המחליפה אותי בתפקיד ? שתהיה לך השתלבות טובה ומהירה בתפקיד. הוא לא קל וגוזל זמן רב. וחשוב מכל, להיות עם הנערות והנערים, להקשיב להלכי-רוחם ולמצבי-הרוח המשתנים שלהם, שהרי הם עדיין בגיל ההתבגרות.
להורים ? תודה רבה לכם על שעזרתם לי בתפקידי ונחלצתם לסייע ? בליווי, בעצה ובתמיכה. והחשוב ביותר ? לשמוע אותם בשמחתם ובמצוקותיהם.
ולסיום: אני שבה לנערים ולנערות: בלבי פנימה שמור לכל אחד מכם מקום של כבוד.
כל טוב ובהצלחה לכולכם!