ינואר 2008

קחו דוגמא מסין

 

שיחה עם זהר (בן-רעי) ושמעון שרבף, המשפחה האחרונה שהצטרפה לשכונת הבנים ומתארגנת לבנות את ביתה. מדוע העדיפו את בית-אלפא על-פני מולדת? מדוע הצטרף שמעון לוועד ההורים בנושא החינוך? איך הם רואים את המקום בעוד 10 שנים?

הלא לכל שירייך אני כינור

 

זה 20 שנה שא?ל?ה דסיאטסקי עוסקת בהוראת הכינור וכבר רכשה לה שם ומספר רב של תלמידים. רוב התלמידים והמנגנים באזור שלנו משתייכים לקיבוצים הדתיים ? האם הדבר מעיד על משהו? האם זה בכלל חשוב? ממה נהנה מורה לכינור ומהו המלחין האהוב עליה?

על פרשת דרכים

 

בימים אלה מציין דוד נחום שנתיים וחצי בהן הוא מכהן כמזכיר, והוא נמצא בהתלבטות: האם לסיים את תפקידו בתום שלוש השנים, או להציע עצמו להמשיך בתפקיד ולקוות שהציבור ירצה בכך. שיחה עם דוד שהיא מעין סיכום ביניים, מלווה בחשבון-נפש, והשמעת "אני מאמין".

החודש לפני 60 שנה

 

סיפורה של מחלקת הל"ה

 

האירוע הבולט בחודש ינואר 1948 היה פרשת מחלקת הל"ה, שהותקפה בדרכה לגוש עציון וכל אנשיה נרצחו. מהו טקס ה"גורל" שסייע לזיהוי כל החללים? באילו נסיבות כתב חיים גורי את השיר "הנה מוטלות גופותינו"?

נפלאות הלֵידה

 

שיחה עם עינת לנס, אחות "טיפת חלב", על אהבת המקצוע, על תודעת שירות, על הכיף לעבוד מול הורים הלוקחים אחריות על בריאות על ילדיהם, על החלום לעבוד כמיילדת ועל ההחלטה ללדת בבית ולא בבית חולים.